Başkanın Özgeçmişi

Anasayfa Başkanın Özgeçmişi

Başkanın Özgeçmişi

Belediye Başkanı Nafiz Solak

Konya'nin Sarayönü ilçesinde 13 Şubat 1971 doğumlu olan Nafiz Solak, ilk ve orta öğretimini Sarayönü'nde tamamlamıştır. Babası gibi, öğretmen olan ablasının tayini üzerine, Ankara'nin Elmadağ İlçesine yerleşen Nafiz Solak, Lise eğitimini burada tamamlamıştır. Öğrencilik yıllarında çeşitli spor dalları ile uğraşan Nafiz Solak öğrencilik yıllarında pek çok başarıya imza atmış ve sosyal bir öğrenci olarak lise hayatını tamamlamıştır. 4 kardeşin en küçüğü olan Nafiz Solak, üniversite hayatına Konya' da devam etmeyi tercih etmiş ve 1994 yılında Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olmuştur. Lise yıllarındaki başarılarını, üniversite yıllarında da devam ettiren Nafiz Solak başarılı bir Veteriner Hekim olarak iş hayatına atılmıştır.

1995 yılında vatani görevi için Edirne' ye giden Nafiz Solak, yedek subay olarak vatani hizmetini yerine getirmiştir. Askerlik sonrası mesleği olan Veteriner Hekimlik görevini 1997 yılından başlayarak 2003 yılına kadar Sarayönü Kaymakamlığı Hizmet Birliğin de sürdürmüştür. Tecrübeli bir Veteriner Hekim olan Nafiz Solak, 2003 yılında serbest çalışmayı tercih etmiş ve Sarayönü ilçesinde, özel bir klinik açarak; civar ilçeler ve köyler de dahil olmak üzere geniş bir alana hizmet vermiştir. 

Serbest olarak çalıştığı dönemlerde siyasi hayata atılan Nafiz Solak, 2009 yılında AK Parti İlçe Başkanı olarak ilk siyasi başarısını elde etmiş ve 2013 yılında bu görevinden ayrılarak AK Parti Sarayönü Belediye Başkanı Adayı olmuştur. 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçiminde elde ettiği başarı neticesinde Sarayönü Belediye Başkanı olan Nafiz Solak, 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde 2.kez Belediye Başkanı olmuştur.

1990 yılından bugüne Sarayönü'nde ikamet eden Nafiz Solak, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Belediye Başkanı : Nafiz Solak

İLETİŞİM

Doğu İstasyon Mah. Tahir Çelik Cad. No:58 Sarayönü / KONYA

sarayonu@sarayonu.bel.tr

444 0 570

© MKZ Yazılım.

    ©2023 Sarayönü Belediyesi. Tüm Haklar Saklıdır.