15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlandı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlandı

15 Temmuz hain darbe girişiminin önlenmesinin yıldönümünde ilçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle program gerçekleştirildi.

Sarayönü’nde 15 Temmuz şehitleri, Sarayönü Kaymakamlığı ve Sarayönü Belediyesi tarafından düzenlenen programda dualarla anıldı. Etkinlikler kapsamında şehitlik ziyareti yapıldı.

Programa, Sarayönü Kaymakamı Lütfullah Göktaş,  Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak,  Ak Prti Sarayönü İlçe Başkanı Gamze karacan, protokol üyeleri ile gaziler, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla akşam düzenlenen program, saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Konya il Vaizi Ali Tos’un Kur’anı Kerim tilavetiyle devam eden programda “Türkiye Aşkına” sinevizyon gösterimi yapıldı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Millete Sesleniş konuşmasının izlenmesinin ardından, Ladik Ahmet Hüdai İHO öğretmeni İslam Aytaç Yavuz ve ekibinin hazırlamış olduğu kahramanlık türküleri konseri verildi. Gece yarısından sonra gece yarısı ilçedeki camilerde sela verildi, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Sarayönü İlçe müftüsü Alattin Alğan tarafından hatim duası yapıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kurumların tuttuğu demokrasi nöbetleriyle sona erdi.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 15 Temmuz’da tankların önüne çıkarak bayrak, vatan, millet için mücadele eden bu uğurda can veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

 

 

 

 


Yayın Tarihi : 19.07.2022