Ladikli Ahmed Hüdai Hazretleri Anıldı

Ladikli Ahmed Hüdai Hazretleri Anıldı
Büyükşehir Belediye'miz ile düzenlediğimiz Ladikli Ahmed Hüdai Hazretleri'ni anma programımız Ladik Çalıbağı mevkiinde gerçekleştirildi.
Binlerce davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen anma programı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda Abdurrahman Büyükkörükçü Hocaefendi, Lâdikli Ahmet Hüdai'nin hayatından örnekler anlatırken; Ladikli Ahmet Hüdai’nin torunu Mehmet Elma, dedesiyle ilgili hatıra konuşması yaptı.
Programa katılan Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fatih Özgökçen, “Yeni nesillere manevi büyüklerimizin güzelliklerini aktarmalıyız. Manevi yönden mücehhez insanlar yetiştirmek istiyorsak onların hatıralarını herkese, özellikle genç nesillere aktarma zaruretini kendimizde hissetmeliyiz” dedi.
Sarayönü Belediye Başkan Yardımcımız Hüseyin Tos'da, “Yaşantısını Allah yolunda, sevgiyle harcamış, Peygamber Efendimizin yolunu kendisine yol edinmiş Ahmet Hüdai, yaşadığı yıllarda olduğu gibi şimdi de yolumuza ışık tutmaya devam etmektedir. Varlığı ile halkın içinde sıradan bir yaşam sürerken, kalben Allah'la beraber olan Ahmed Hüdai Hazretleri yaşamda ki asıl gayeyi dünya ve dünyalıklar değil her mekanda hak ve hakikati aramaya adamış veli kullardandır. Göstermiş olduğu kerametler manevi alemde yüksek derecelerde olduğuna işarettir. Onu daha iyi anlayabilmek için öncelikle tanımamız ve tanıtmamız gereklidir. Bunu yapmanın en güzel yolu onun öğütlerini daha çok dile getirmek, yaygınlaştırmak ve yaşantımıza yansıtmak olacaktır.” diye konuştu
 
 

Yayın Tarihi : 30.06.2019