Başkan Solak'tan Kurban Bayramı Mesajı

Başkan Solak'tan Kurban Bayramı Mesajı

Belediye Başkanımız Nafiz Solak, Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

 

Bir bayrama daha kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek sözlerine başlayan Başkan Solak,  yayımladığı mesajda şu görüşlere yer verdi; “Bayramların, insanların kardeşçe kucaklaştığı ve kucaklaşması gerektiği günlerdir.Toplum hayatında huzur, yardımlaşma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. İnsanların paylaşarak Allah (C.C)’a ve birbirlerine yaklaştıkları zamanlardır. Bayramlar, insanları günlük telaşın içinden kurtararak sadece kendi çevresinde değil dünyanın diğer ucunda yaşayan insanları da hatırlayıp onların sorunlarına da dikkat kesildiği zaman bayramdır. Bayramlar, insanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin daha yoğun olarak yaşandığı ve toplumsal dinamiklerimizi canlı tutma açısından da çok büyük bir öneme ve değere sahiptir. ''

 

Sarayönü Belediyesi olarak bizler her zaman olduğu gibi Kurban Bayramında da sizler için çalışıyor olacağız. Bu bayramda birlik, beraberlik ve dayanışma duygularımızı pekiştirecek her türlü oluşumun alt yapısını hazırladık.

 

Bu bilincin ışığında ve bu vesileyle tüm hemşerilerimizin ve bütün İslam Alemi’nin bayramını en kalbi duygularla kutluyor, daha nice bayramlara birlikte, sağlık ve huzurla kavuşturmasını yüce Rabbimizden niyaz ediyorum” dedi.


Yayın Tarihi : 9.08.2019

Haber Görselleri